למה לא כדאי להסתמך על תוכן AI ו ChatGPT בקידום אתרים?

ניווט (ממש) מהיר
האם כותב התוכן ילך בדרכו של החלבן? טכנולוגיות הבינה המלאכותית הולכות וצוברות תאוצה ונראה שהן עומדות להצעיד מקצועות רלוונטיים רבים אל בית הקברות המקצועי הגדול בו כבר טמונות משרות של חלבנים, חוטבי עצים ושואבי מים. ChatGPT הוא בוט מתקדם מבוסס בינה מלאכותית המסוגל לעבד ולייצר תכנים מקצועיים באיכות המשתווה ליכולות אנושיות. רגע לפני שאתם עוברים לצריכת חומר רובוטי בהתלהבות, קראו על מגבלות הבינה המלאכותית ועל היעילות המפוקפקת שלה ביחס לקידום אתרים. נכון לעכשיו מערך הכוחות עומד על 1:0 לטובת האדם.
למה לא כדאי להסתמך על תוכן AI ו CHATGPT בקידום אתרים

ChatGPT ותוכן AI – מישהו מוכן להסביר לי מה זה?

ChatGPT זהו צ'אט בוט המבוסס על למידת מכונה ומושתת על טכנולוגיות Artificial Intelligence – AI.
סוג הלמידה מכונה Large Learning Model – זהו מודל עיבוד ויצירה המיומן במיון כמויות תוכן עצומות ובניית משפטים באמצעות חיזוי תוכן עתידי במשפטים, פסקות ומאמרים שלמים.

הבינה האנושית ליצירת טקסטים אוטומטיים מבוססת על צורת הלמידה האנושית המסוגלת להקיש מעניין לעניין ולייצר תכנים בעולמות תוכן שונים על בסיס ידע מוקדם והסקת מסקנות.
InstructGPT הוא מודל שפה נוסף שנועד לאפשר קבלת הנחיות מבני אנוש ומתן תשובות מפורטות לשאלות ברמת מורכבות גבוהה.

יכול המעקב אח הוראות מרחיבה באופן משמעותי את היכולת ליצירת טקסטים מדויקים עבור רוב סוגי התכנים בעולם.

ChatGPT – האפשרויות

ChatGPT מכילה בעיקר יכולות שונות הקשורות בשפה, כתיבת תכנים וניהול שיחות. כיום, התקשורת עם הצ'אט היא רק טקסטואלית ולא קולית.
הבוט מאפשר מענה לשאלות, כתיבת עבודות ומאמרים בנושאים שונים, כתיבת ספרים, תסריטים, ספרות ועוד.
בנוסף, הבוט מתמחה גם בכתיבת קודים ואיתור באגים באלגוריתמים, תוכניות, אתרים ואנימציות.

הצ'אט חכם מספיק על מנת להבין הקשרים שונים בתוך שיחה גם מבלי לציין נתונים מפורשים. כך לדוגמה אם תשאלו אותו "באיזו שנה אירע האירוע במגדלי התאומים"? ולאחר מכן "ומי ביצע אותו"? יבין הבוט את השאלה השניה לפי השאלה הקודמת גם מבלי שדיברה מפורשות על הנושא הרלוונטי. למעט מקרים די נדירים, צ'אט GPT מסוגל לעקוב אחר ההקשרים בשיחה אלא אם כן הוא מתבלבל מה שלא מתרחש תדיר.

רגע לפני שאתם מגדירים את יכולות הבינה המלאכותית כפנטסטיות ובונים על תוכן SEO בקליק אני נועצת מחט חדה בבלון החלום על תוכן טקסטואלי אוטומטי – למה בכל אופן לא מומלץ להסתמך עליו בהקשר של קידום אתרים?

למה אף מומחה קידום אתרים לא ממליץ להתבסס על תוכן ChatGPT לצרכי אופטימיזציה?

אני ליאור ישנו, מקדמת אתרים המתמחה בתחום של קידום אורגני. וכמו רבים מהקולגות שלי אני לא מאמינה בכלי הבינה המלאכותית הקיימים כיום ככלים יעילים לקידום אורגני. תשאלו, למה? לא, זה לא כי סגרתי דיל טוב עם כותב תוכן מקצועי שחושש לאבד את פרנסתו. מה יותר קל עבורי מלהשתמש בצ'אט בוט ליצירת תוכן של 500 עמוד לאתר מתחיל? זה נשמע לגמרי כמו אגדה אבל למעשה בסיפור הזה קיימים מספר חורים, לפחות בתקופת הזמן הנוכחית.

מענה של ChatGPT לשאלה האם תוכן AI תורם לקידום אתרים SEO
מענה של ChatGPT לשאלה האם תוכן AI תורם לקידום אתרים SEO

כמה מנקודות התורפה של תוכן ChatGPT

זיהוי תוכן שנכתב אוטומטית

מפתחי האלגוריתמים של גוגל כבר שנים חוקרים טכנולוגיות לזיהוי תכנים מבית היוצר של הבינה המלאכותית. מנגד, מפתח תוכן AI עבדו ליצור מנגנוני התחמקות חזקים. הקרב לא נגמר כאן, גוגל ממשיכה לפתח מנגנוני זיהוי מדויקים ש'יעלו' על חומר בלתי אנושי ויגדירו את אותם אתרים שעושים בו שימוש, כבלתי רלוונטיים מבחינת אופטימיזציה.
תוכן בוטי אם כן, אינו בטוח לשימוש בגזרת הקידום האורגני והוא עלול להתגלות על ידי מנועי החיפוש של גוגל על פי מאפיינים שונים. נכון לעכשיו, שימוש בתוכן אוטומטי הוא סוג של הימור בעולם הקידום.

אולד פאשן

למעשה, ChatGPT עוד לא התעדכן באירועים שהתרחשו לאחר שנת 2021. מבחינתו, מלחמת רוסיה-אוקראינה מעולם לא פרצה, לדוגמה. נתון זה משמעותי מאוד בקידום שכן גוגל 'אוהבת' מאמרי תוכן רלוונטיים ומעדיפה לקדם אותם על פני מאמרים מיושנים כחלק מהפרמטרים שלה לדירוג אתרים בתוצאות החיפוש.
במידה ואתם נדרשים לתוכן עכשווי, ChatGPT הוא לא ממש הכתובת שלכם.

טעויות מביכות

למעשה גרסת ה-ChatGPT עוד לא בת ארבעה חודשים, ומותר לנו להיות סלחניים כלפיה (למה, אתם בגיל 4 חודשים ידעתם כמה זה 2256*935?). מי שלא סלחן אלו צרכני התוכן שלנו. ChatGPT עוד נמצא בשלב הביתא ולכן הוא מייצר טעויות שונות, חלקן מינוריות וחלקן מהותיות ומביכות בהחלט. המלצה שלנו: גם אם בחרתם להשתמש בתוכן ChatGPT, עברו עליו היטב לפני שאתם מזינים אותו באתר.

כתיבה מוטית

ChatGPT הוגדר להוות כלי מועיל ובלתי מזיק. תכונה זו היא חיובית לכשלעצמה, לא כשמדובר בתוכן. תוכן איכותי, חייב בהרבה מן המקרים לייצג עמדה. במידה והעמדה לא עולה בקנה אחד עם הגדרות הבוט, התנגשות הערכים עלולה להוביל ליצירת תוכן בלתי מדויק בעליל. קחו זאת לתשומת לבכם.

 

לבדיקת האתר שלכם 
בחינם!

 

הוראות מפורטות – זה מה ש-ChatGPT אוכל לארוחת בוקר, צהריים וערב

על מנת להשביע את ה-ChatGPT יש לתת לו הנחיות מאוד מדויקות לקבלת תוכן איכותי. יש אומרים: זו מעלתו של הכלי הזה, אולם הוא מהווה בהחלט גם מגבלה. במידה ונתתם הנחיה בלתי מדויקת בתכלית הדיוק, ChatGPT עלול לתת לכם תוצאה אחרת משביקשתם.

תוכו אכל קליפתו זרק – השימוש הנכון ב-ChatGPT

ובכן, אל תבינו ממני לא נכון, אינני פוסלת לחלוטין את השימוש ב-ChatGPT. להפך, אני חושבת שהוא עשוי להיות כלי יעיל מאוד. איך תעשו בו שימוש מושכל?
ChatGPT מציע זיהוי מילות מפתח רלוונטיות לשימוש במאמרים וכן מבנה מאמרים, כותרות רלוונטיות והצעות למאמרים מסוגים שונים שיכולים לשמש כמקור השראה.
תוכלו להיעזר בתכנים אותם מביא הצ'אט ככלי לבנייה מהירה של מבני מאמרים בנושאים מורכבים ופשוטים, שימוש במילות מפתח לשילוב במאמר ומקור ללקיחת רעיונות, ביטויים ומשפטים שונים במהירות מקסימלית וכן 'כשהמוח מתייבש'.

אסטרטגיית תוכן ChatGPT

זמן עבודה הוא אחד ממשאבי החברה היקרים ביותר. ChatGPT עשוי לחסוך מאוד בזמן: ניתן לבצע מחקרים מקיפים וניתוחים מעמיקים באמצעותו למציאת מילות מפתח רלוונטיות, המלצות, מחקרים, שליפת נתונים סיכום דפי אינטרנט ועוד. תנו ל-AI לעשות עבורכם הרבה מהעבודות הסיזיפיות שדורשות מאמץ, ריכוז וזמן רב.

אל תפסיקו ליצור

כמקדמת אתרים המכירה את צרכי הענף היטב, אני עדיין מעודדת ייצור תוכן איכותי כמענה אופטימיזציה אופטימלי. גוגל מזהה תכנים טובים כך שזמנם של כותבי התוכן בעולם ה-SEO עוד לא תם.

התחזיות ליום שאחרי

עוד לא הוצאתי תואר כמגדת עתידות או קוראת בקפה, כך שקשה לי לנבא את התרחיש של היום שאחרי מחר. אם כי אני נוטה להאמין שהבינה מלאכותית תתפתח מאוד, מנגד, לפי דעתי, מנועי החיפוש של גוגל לא יפגרו הרבה אחריה מה שתמיד ייצור תחרות קשה, מי ינצח? קשה לדעת.

בינתיים, תוכן טקסטואלי איכותי הוא חלק אינטגרלי מקידום אורגני אפקטיבי. אולי יום אחד בוטים וירטואליים יוציאו את כולנו לחל"ת ויעשו את כל העבודה בעצמם, אולי. כרגע, היום הזה עוד רחוק והדרישה לכתיבת תוכן ברמה גבוהה, מקצועית ותואמת דגשי SEO בעינה עומדת.

 

שאלות נפוצות
בינה מלאכותית (AI) היא המדע של יצירת מכונות שיכולות לחשוב ולפעול כמו בני אדם. בינה מלאכותית משמשת לפתרון בעיות מורכבות על ידי הדמיית התנהגות אנושית. זהו תחום שצומח במהירות, עם יישומים בתעשיות רבות, משירותי בריאות ועד פיננסים ומעבר לכך. ל-AI יש פוטנציאל לחולל מהפכה באופן שבו אנו עושים עסקים ואינטראקציה עם הסביבה שלנו.
תשובה מאת CHATGPT” :CHATGPT הוא צ'אט בוט מהפכני מבוסס בינה מלאכותית המאפשר למשתמשים לתקשר איתו בשפה טבעית. בניגוד לצ'אטבוטים אחרים, CHATGPT תוכנן להבין את ההקשר של השיחות ולהגיב בהתאם. זה עושה את זה הרבה יותר יעיל מצ'טבוטים מסורתיים מכיוון שהוא יכול לספק תשובות טובות ומדויקות יותר. יתרה מכך, CHATGPT גם מאפשר למשתמשים להתאים אישית את השיחות שלהם על ידי הוספת ביטויים מותאמים אישית או מילות מפתח שניתן להשתמש בהם כדי להפעיל תגובות ספציפיות מהבוט. כל התכונות הללו הופכות אתCHATGPT לכלי רב עוצמה עבור עסקים ואנשים פרטיים כאחד.” ואני (ליאור) משלימה: כפי שאתם קוראים- תשובה יפה אבל מה זה מבולגנת…. יש לו עוד עבודה 🙂 או שאנחנו נתחיל לדבר רובוטית ….
אהבתם? מעולה!
רוצים לקבל ממני עוד תכנים, פינוקים והטבות?
בכיף!
ואם יש לכם שנייה,
שתפו ת'חבר'ה

תפריט נגישות

לבדיקת האתר שלכם 
בחינם!