החדש של גוגל: SGE (Search Generative Experience) , מה זה ואיך יכול להשפיע על SEO ?

ניווט (ממש) מהיר
עם כל החידושים היום בעולם, גם גוגל, ענקית מנוע החיפוש, לא רוצה להישאר מאחור בתחום הבינה המלאכותית. לכן, גוגל יצאה עם כלי חדש שנקרא SGE שמציע להמיר את צמד המילים "חיפוש בגוגל" למשהו עכשווי, מהיר וזריז - כמו שאנחנו רגילים בעולם הטכנולוגי של היום. במאמר הזה נבין מה זה גוגל SGE ואיך הוא עלול להשפיע על קידום אתרים לטווח הקצר והארוך.
google SGE (Search Generative Experience)

מה זה  Google SGE?

חברת גוגל השיקה את כלי חדש שנקרא Search Generative Experience – SGE ומטרתו העיקרית היא למצוא מידע בצורה שונה ממה שבוצע בגוגל עד היום, בעזרת טכנולוגיית AI. במקום לעשות מה שעשינו עד היום – חיפוש בגוגל ע"י שאילתה קצרה וחדה, נוכל לעשות את החיפוש בדרך שונה ובתוך שניות אחדות בלבד –  ע"י שאילת שאלה יותר ארוכה ומורכבת.

איך זה באמת עובד?

גוגל בעזרת שימוש בטכנולוגיית PaLM 2 שהינו מודל שפה שמתנהל כמו מערכת העצבים של האדם וכך גם את הדרך שבני אדם לומדים שפות חדשות. כך, מערכת זו יכולה להבין את השאלות המורכבות שיותר שאנו מחפשים בצורה מדויקת יותר. בנוסף לחיפוש מדויק יותר גוגל SGE מסוגלת להציע לנו שלל הצעות לשיפור חוויית החיפוש שלנו ולדייק את הדברים שאנו שואפים למצוא במנוע החיפוש.

 

מהם ארבעת השימושים העיקריים של גוגל SGE?

אז לאחר שהצגתי לכם את המוצר החדש של גוגל, צריך להבין איך ניתן להשתמש בו, להלן ארבעת השימושים העיקריים שמצאתי אונליין:

  1. שאלות תשובות – או בשמן השני שאלות נפוצות, ב-SGE ניתן לשאול שאלה אחת והמנגנון יודע לשלב כמה תשובות יחדיו ומכך ליצור את התשובה הנכונה ביותר. התשובות הללו יהיו מגובות במאמרים מהם נלקחו התשובות, כך שאם תרצו להרחיב את הידע שלכם תוכלו ללחוץ על הקישורים למאמרים השונים ולקבל את המאמרים המלאים שמהם נלקחו התשובות.
  2. לוקאלי – עוד מאז תחילתה גוגל הבינה שלקוחותיה מחפשים לפעמים שירותים ומענה קרוב לביתם, לכן, מקדמי אתרים רבים התחילו לעשות בשירותים שלהם גם קידום לוקאלי – קידום לפי אזור או לפי עיר. בגוגל SGE כאשר תחפשו מניקוריסטית בתל אביב תקבלו אשכרה רשימת עסקים הפועלים בתוך העיר תל אביב. ניתן לראות רשימה יחד עם תיאור קטן על בית העסק, מיקומו וכן גם הדירוגים שכולנו מכירים מגוגל ביקורות.
  3. מידע לא משוחד על מוצר – אם אתם רוצים לעשות סקר שוק ואין לכם כוח ממש להיכנס אתר, אתר אתם יכולים פשוט לגשת לגוגל SGE לכתוב את שם המוצר או השירות שאתם מחפשים והוא כבר ידע לתת לכם את התשובה הכי מתאימה.
  4. קניות – מה שנקרא גוגל חוזרים ובגדול לעולם הקניות לאחר Shoping IL שהוקם בישראל עכשיו אנחנו רואים ב-SGE גם טיפים לבחירת המוצרים השונים, ממש תוכלו לשאול אותו מה צריך לדעת לפני שרוכשים IPHONE כזה או אחר.

איך נשתמש ב-SGE כאשר יעלה לאוויר בישראל?

כאשר גוגל יתחילו להשיק את גוגל SGE בישראל, נוכל להיכנס אליו בצורה הבאה:

  • נכנסים ל- GSL או במילים אחרות Google Search Labs.
  • או בדפדפן או באפליקציית Google App.

בתכנונם המקורי של מתכנתי גוגל ה-SGE היה אמור להיות חלק אינטגרלי ובלתי נפרד ממנוע החיפוש, אך כרגע דבר זה עדיין לא קורה. כאשר יקרה, ההשפעות על מנוע החיפוש וכל המקצועות הנגזרים ממנו יהיו משמעותיות ורחבות – אם שלילי או חיובי, נוכל לדעת רק בזמן אמת.

מה השפעתו של SGE על קידום אתרים ו-SEO?

בעולם קידום האתרים, אנו בונים שאנשים יכנסו לאתר יקבלו תשובה ואולי גם ירצו את השירות שאנו מציעים, גוגל SGE מציעה לתת את התשובה כבר במנוע החיפוש של גוגל. ולכן, חשוב לנסות להבין מה יהיו ההשפעות של SGE על קידום אתרים ו-SEO.

ההשפעה החיובית

אז לכל שינוי קיימים שני צדדים, ואני, תמיד אוהבת להתחיל חיובי. אז ההשפעה החיובית שיכולה להיגרם מהשינוי הזה שיופיעו לינקים בתוצאות החיפוש כאשר אתם עושים אותו ב-SGE. כלומר יופיעו הלינקים גם ב-SGE וגם הלינקים הרגילים של מנוע החיפוש של גוגל. דבר זה יאפשר להגיע לעמוד הראשון בגוגל ביתר קלות, ולקבל חשיפה גדולה יותר.

ההשפעה השלילית

אין מה לעשות צריך להסתכל על שני הצדדים תמיד על מנת לקבל החלטות ולהבין את המתרחש, ההשפעה השלישית של גוגל SGE הינה פחד של בעלי האתרים שהאנשים ימצאו את המידע שחיפשו בלי להיכנס לאתר שלהם ובעקיפין בלי לצרוך את השירות שלהם. למה שאנשים ירצו לבזבז את הזמן שלהם על מאמר איכותי וארוך אם יש להם את התשובה ממש מול העיניים.

המסקנה מכך, שאנחנו בתור אנשי SEO נצטרך להיות אקסטרה יצירתיים על מנת לתת מענה ללקוחותינו ולהביא אותם גם למיקומים הראשונים בגוגל וגם לתשובות השאילתות של SGE. איך נעשה זאת? מאמינה שעם הזמן נלמד ונדע ובינתיים המלצה שלי – אל תמנעו מלתת תשובות כמה שיותר מדויקות במאמרים שאתם כותבים.

לסיכום

גוגל מנסה תמיד להיות בטופ הטכנולוגיה ומכאן גם משאירה אותנו, מקדמי האתרים, תמיד על קצות האצבעות – תמיד דרוכים לשינויים וחידושים שונים. ולכן, אם אתם מקדמי אתרים או בעלי עסקים אשר מקדמים לעצמם את האתר, תמיד חשוב לצרוך מידע חדש ואף פעם לא להפסיק ללמוד ולחדש. גוגל SGE יביא לנו חידושים בעולם קידום האתרים שאותם נצטרך ללמוד ולהבין וכמובן בסופו של תהליך להשתמש לטובתנו ולטובת לקוחותינו. האם גוגל SGE יחליף את מנוע החיפוש כמו שאנחנו מכירים אותו עד היום – כן – אך לצד זה עדיין יהיו שלל כלים שלמדנו בעבר שיתמכו במעבר הזה ובשימוש בגוגל SGE.

אהבתם? מעולה!
רוצים לקבל ממני עוד תכנים, פינוקים והטבות?
בכיף!
ואם יש לכם שנייה,
שתפו ת'חבר'ה

תפריט נגישות

לבדיקת האתר שלכם 
בחינם!