קידום אתרים מוצלח תלוי בצורה בה אתם מודדים את ההצלחה שלו

ואיך כל זה קשור ליחסי ציבור דיגיטליים PR ו SEO

ניווט (ממש) מהיר
בניתם אתר, מה עכשיו? השקעתם בו זמן בכתיבת תוכן, עיצוב, אפילו בחרתם את מיטב אנשי ונשות המקצוע שיעשו זאת עבורכם על הצד הטוב ביותר. עכשיו, מתחיל האתגר האמיתי של יחסי ציבור דיגיטליים והאמינו לי כשאני אומרת, לא מדובר פה רק בלזרוק את הלינק לאתר לכל מקום או להשתמש באין סוף ביטויי מפתח.
קידום אתרים מוצלח תלוי בצורה בה אתם מודדים את ההצלחה שלו PR ויחסי ציבור דיגיטליים

הרשת הפכה לתחרותית בכל תחום ובכל ענף, כך שנדרשה באופן טבעי התפתחות גם באופן שבו מותגים משפרים את הנראות שלהם ברשת, מבססים אותה והופכים את עצמם למותג אמיתי גם בעיניי הלקוחות ולא רק בעיניי עצמם. בעיניי, זוהי גישה אשר שוזרת את העקרונות המסורתיים של קידום אתרים עם החשיבות הרבה של בניית מערכת יחסים עם הלקוחות והגולשים. לא רק כדי לשפר את הדירוג, אלא כדי לבנות מותג חזק ומוכר.

הכל על יחסי ציבור דיגיטליים

יחסי ציבור הם אמצעי להשפעה על קהל היעד שלנו באופן לא ישיר, דרך אמצעי תקשורת ומובילי דיעה שמטרתם לעצב עמדות, הבנות ואמינות בתקשורת. יחסי ציבור דיגיטליים הם המקבילה אונליין של יחסי הציבור הקלאסיים, שנוהלו לרוב על ידי אנשים שזו הייתה ההתמחות שלהם. כיום לא מדובר רק באנשים, אלא באופן שבו המותג עצמו נראה ברשת;

  • צבעים המקושרים אליו
  • לוגו ייחודי
  • נוכחות ברשת החברתית
  • מתן ערך
  • מוצרים מקוריים
  • שפת תוכן
  • ועוד

אחת הדרכים לוודא שהמותג אכן צומח ומעניק לעצמו שם ודבר, היא קידום. או בשם המקצועי, SEO – Search Engine Optimization. גם הוא אגב, עבר שינויים רבים. בתחילת הדרך היה מדובר בסך הכל במשחק של מספרים ומילות מפתח, כאשר המטרה העיקרית הייתה 'להערים' על מנוע החיפוש על מנת שידרגו אתרים גבוה יותר. איך עשו זאת? דחסו כמה שיותר מילות מפתח רלוונטיות – לעתים על חשבון איכות התוכן וחוויית המשתמש.

ככל שמנועי החיפוש ובראשם גוגל, הפכו מתוחכמים יותר, הם החלו לעקוב מקרוב אחר אתרי האינטרנט ו'להעניש' אתרים שעדיין השתמשו בטקטיקה זו. במקביל, עלתה הדרישה מצידם לתוכן איכותי, קישורים וחוויית משתמשת חיובית וטובה יותר. כעת, עליכם כבעלי אתרים להתמקד באיכות במלוא מובן המילה; החל מאתר ידידותי ונעים ועד להתאמת האתר גם למובייל, מהירות, מעורבות הגולשים ועוד.

קראו עוד על איך עובד מנוע החיפוש של גוגל >>

התהליך כולו הוביל לצורך אמיתי בתהליכי יחסי ציבור דיגיטליים שמכירים בחשיבות הרבה של נוכחות המותג והמוניטין שלו, נראות אורגנית טובה ועוד. כיום, ברור ש – SEO הוא כבר לא כלי שיווקי בלבד אלא גישה לבניית נוכחות חזקה ואמינה.

על הקשר בין שם המותג והנראות האורגנית

לא תאמינו, אך יש קשר אדיר בין חוזקו של שם המותג והנראות האורגנית שלו. לא רק שמותג בעל שם חזק ייצור מערכת יחסים טובה ואיכותית יותר עם הגולשים והעוקבים, אלא שהוא ישפיע משמעותית גם על דירוג האתר במנוע החיפוש. משמעות הקשר הזה, היא היווצרות מעגל קסמים שמשפיע לחיוב על העסק כולו! הרי כל עוד יש תנועה רבה לאתר, הדבר מאותת למנוע החיפוש שיש כאן אתר ששווה להשקיע בו. וברגע שמנוע החיפוש משקיע באתר, הוא מקדם אותו במעלה תוצאות החיפוש וחושף אותו בפני גולשים נוספים שיוסיפו לתנועה.

בניית שם המותג מתחילה בתוכן עקבי ואיכותי אשר עולה בקנה אחד עם קהל היעד. תוכן מעשיר, מבדר, כזה שפותר בעיות ויוצר מעורבות, שיתופים וכמובן קישורים מבחוץ – כל אלו מאותתים למנוע החיפוש שמדובר במותג אמין ובעל ערך.

בנוסף, גם למדיה החברתית יש תפקיד עצום במערך של יחסי ציבור דיגיטליים לכל מותג. האתר בסופו של דבר הוא המקום בו המידע מוצג בצורה 'יבשה', פחות אישית גם כאשר מאוד מנסים. מאידך, ברשת החברתית נוצרת קהילה סביב המותג. זהו המקום שבו האדם שעומד מאחורי העסק יכול לתקשר ישירות עם העוקבים והמתעניינים, לשתף אותם במחשבות, לספר סיפורים אישיים, להכניס אותם פנימה.

כאשר הקהילה חזקה מאוד, תהיה תנועה שוטפת בין הרשת החברתית והאתר. כאמור, תנועה לאתר היא טובה לנו ומשפיעה לחיוב על דירוג ה-SEO של האתר.

להמשך קריאה על חשיבות מיתוג עסקי להצלחת קידום האתר ולשיווק בכלל >>

תהליך שדורש זמן והשקעה

אני אוהבת להגיד שאתר הוא כמו ארוחה טובה – מה שתאכלו, זה מה שבישלתם וככל שתשקיעו יותר בבחירת הטעמים הנכונים, התיבול המדויק וכמובן עם הרבה מאוד אהבה, התוצאות יגיעו במהרה. לכן, כשמחליטים להקים אתר חשוב לדעת שזו התחייבות לכל דבר.

אנחנו לא פותחים אתר ומניחים לו לנפשו; להפך! יש להשקיע בו את מרב המאמצים, לעדכן אותו באופן שוטף ולדרבן את הקהל להיכנס אליו ולשהות בו ככל האפשר. זהו הסוד של יחסי ציבור דיגיטליים מוצלחים והבסיס להצלחת המותג שלכם ברשת.

אך כמובן, אתם בעלי עסק ויש לכם לקוחות, פניות, סושיאל, פיתוח, תקלות, תוכן ועובדים לטפל בהם. כל כך הרבה משימות. מתי יהיה לכם זמן להתעסק בזה בכלל?

החדשות הטובות הן, שאתם לא באמת צריכים!

במקום להסתבך, זה הזמן למצוא מומחה SEO וקידום אתרים שיודע הכל על יחסי ציבור דיגיטליים והחשיבות הרבה שלהם. בידיו תוכלו להפקיד את המשימות הרבות הכרוכות בכך, ולהבטיח את ההצלחה שאתם שואפים אליה כמותג. כפי שראינו, ישנה חשיבות אדירה להשקעה בקידום האתר – השקעה שבסופו של דבר תביא לתוצאות מרשימות שיזניקו את העסק שלכם קדימה ויהפכו אתכם לשם ומותג אמיתי.

יועץ קידום אתרים מכיר היטב את התחום, כך שיידע לבחון מקרוב את העשייה שלכם ולהצביע על הנקודות אותן יש לחזק וכמובן, להכווין כיצד לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. כאשר בידיכם תוכנית פעולה מפורטת, תוכלו לצאת לדרך; לבצע את המשימות שייתכן ותקבלו ממנו ומצד שני, להיות בראש שקט בידיעה שהחלקים המסובכים יותר בקידום העסק, נמצאים בידיים טובות.

שאלות נפוצות
PR או יחסי ציבור (Public Relations) הוא תחום שעוסק בניהול והשפעה על התדמית והדימוי הציבורי של ארגונים, מותגים, אנשים פרטיים וישויות אחרות. מטרותיו העיקריות הן: 1. יצירת דימוי חיובי ומוניטין טוב בקרב קהלי היעד הרלוונטיים. 2. מתן מענה ותקשורת יעילה בתקופות של משבר תדמיתי או שערוריה ציבורית. 3. העברת מסרים ויצירת דיאלוג עם קהלי היעד השונים באמצעות כלי תקשורת מגוונים. 4. בניית מערכת יחסים טובה ושיתופי פעולה עם גורמים חיצוניים רלוונטיים כגון תקשורת, קהילות ורשויות. הפעילות של יחסי הציבור כוללת כלים רבים כגון הפקת אירועים, פרסומים, יחסי תקשורת, שיווק תוכן, ניהול רשתות חברתיות ועוד. התחום רלוונטי למגזר העסקי, ממשלתי, חברתי וארגונים שונים.
יחסי ציבור (PR) יכולים לתרום לקידום האתר בתוצאות החיפוש (SEO) במספר דרכים: 1. קישורים חיצוניים איכותיים – פרסומים חיוביים ומחמיאים באתרי תקשורת מוערכים וקריאת ביקורות חיוביות מבוססות יוצרים קישורים חיצוניים איכותיים לאתר. קישורים אלו הם גורם חשוב במדרוג האתר. 2. חשיפה לקהלים חדשים – פעילות PR יעילה יכולה לחשוף את האתר לקהלים חדשים שלא היו מודעים לקיומו קודם לכן, דבר שמגדיל את כמות החיפושים לאתר ואת תנועת הגולשים אליו. 3. הגדלת מוניטין ואמינות האתר – דימוי חיובי סביב העסק/המותג בזכות פרסומים חיוביים מגביר את האמינות והמוניטין שלו, גורמים החשובים לדירוג האתר. 4. תוכן איכותי – תוכן שיווקי ועיתונאי איכותי שנוצר בזכות פעילות ה-PR יכול להיות משולב באתרים של לקוחות או אתרי תקשורת רלוונטיים, דבר התורם לדירוג האתר. יש לציין שפעילות PR צריכה להיות משולבת במערך שיווקי כולל ולא לעמוד לבדה כדי להשפיע על ה-SEO לאורך זמן.
אהבתם? מעולה!
רוצים לקבל ממני עוד תכנים, פינוקים והטבות?
בכיף!
ואם יש לכם שנייה,
שתפו ת'חבר'ה

תפריט נגישות

לבדיקת האתר שלכם 
בחינם!